Положення

про щорічний обласний (заочний) огляд-конкурс художньої творчості

«Сузір’я талантів» серед працівників професійно-технічних

навчальних закладів Херсонської області

І. Загальні положення

1.1. Завданнями щорічного обласного (заочного) огляду-конкурсу художньої творчості «Сузір’я талантів» серед працівників професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області (далі – огляд-конкурс) є:

створення умов для самоосвіти працівників професійно-технічних навчальних закладів;

привернення уваги громадськості до художньої творчості працівників професійно-технічних навчальних закладів;

підвищення рівня обізнаності учнівської молоді з творчими здібностями, талантами працівників професійно-технічних навчальних закладів;

пошук нових талановитих виконавців;

поповнення репертуару та підвищення активності та професійної майстерності аматорських колективів працівників професійно-технічних навчальних закладів.

1.2. Організаторами огляду-конкурсу є управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонський державний будинок художньої творчості.

1.3. Безпосереднє керівництво організацією проведення огляду-конкурсу покладається на організаційний комітет (далі – оргкомітет), персональний склад якого затверджується наказом управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації.

1.4. Журі огляду-конкурсу формується з числа фахівців з вокалу, хореографії, театрального та образотворчого мистецтва. Персональний склад журі затверджується наказом управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації за пропозицією оргкомітету.

1.5. Журі огляду-конкурсу розробляє та подає оргкомітету для погодження методику голосування, приймає рішення щодо визначення та нагородження переможців та призерів огляду-конкурсу.

ІІ. Умови та порядок проведення огляду-конкурсу

2.1. До участі в огляді-конкурсі запрошуються працівники професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області, які беруть участь в огляді-конкурсі індивідуально (окремі виконавці) чи колективно (художні колективи) у різних жанрах мистецтва.

2.2. Огляд-конкурс проводиться щорічно у березні – травні в професійно-технічних навчальних закладах Херсонської області. Строк та місце проведення визначається наказом управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації.

2.3. Заявка на участь в огляді-конкурсі (індивідуальна, колективна) подається у довільній формі до 01 березня за місцезнаходженням професійно-технічного навчального закладу із зазначенням номінації.

2.4. Огляд-конкурс проводиться у формі театралізованих концертів, відеозаписи яких є конкурсними роботами. Тривалість театралізованого концерту – до 30 хвилин.

2.5. Графік проведення театралізованих концертів в професійно-технічних навчальних закладах Херсонської області затверджується оргкомітетом в межах строку проведення огляду-конкурсу.

2.6. Театралізований концерт включає виступи учасників в номінаціях:

«Вокал» (вимоги до виступу: майстерне володіння навичками вокального мистецтва, відповідність матеріалу виконавським можливостям, емоційність виступу);

«Хореографія» (вимоги до виступу: оригінальність постановки, дотримання танцювальної лексики, загальне артистичне враження);

«Музичне виконавство» (вимоги до виступу: володіння комплексом навичок інструментальної гри, культура та виразність виконання, відчуття та розкриття змісту твору);

«Авторська творчість» (вимоги до участі: власна творча неповторність, повнота розкриття теми твору, досконалість мови);

«Художнє слово» (вимоги до виступу: володіння основами художнього читання, розкриття головної думки і художніх образів твору, відповідність репертуару творчим можливостям виконавця);

«Декоративно-прикладне мистецтво» (вимоги до виступу: художній рівень та індивідуальність виконання, композиційна досконалість, естетичний вигляд оформлення роботи).

2.7. Для визначення переможців та призерів огляду-конкурсу відеозапис театралізованого концерту надсилається до 06 травня поточного року до Херсонського державного будинку художньої творчості (73000, м. Херсон, вул. Суворова, 3), з відміткою: на огляд-конкурс «Сузір’я талантів». Довідкова інформація щодо умов та порядку проведення огляду-конкурсу надається за телефонами: (0552) 26-46-20, (0552) 26-42-65.

2.8. Відеозапис театралізованого концерту надсилається у форматі (DVD, (AVI)). До відеозапису театралізованого концерту додається програма театралізованого концерту із зазначенням назви професійно-технічного навчального закладу Херсонської області, тривалості театралізованого концерту, кількості учасників та тривалості виступів у номінаціях.

III. Визначення та заохочення переможців

3.1. Оцінювання виступів здійснює журі огляду-конкурсу на підставі критеріїв:

виконання вимог до виступів, зазначених у пункті 2.5 цього Положення;

художній рівень репертуару та авторських робіт;

ступінь виконавської майстерності;

оригінальність, самобутність та артистизм.

3.2. Кожний критерій оцінюється від одного до десяти балів. Система підрахунку балів здійснюється за формулою: загальна кількість балів за виступ (або презентацію роботи) поділена на кількість членів журі становить середній бал.

3.3. Переможці (I місце) та призери (II, III місця) огляду-конкурсу визначаються в професійно-технічних закладах Херсонської області у кожній номінації окремо за отриманим середнім балом.

3.4. Переможці огляду-конкурсу нагороджуються дипломами I ступеня, призери – дипломами II-III ступенів.

3.5. Переможці огляду-конкурсу рекомендуються управлінням освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації до участі у всеукраїнських, регіональних, обласних культурно-мистецьких заходах та благодійних акціях.

Начальник управління А.А. Яценко

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi